Announcement

Collapse
No announcement yet.

Promina

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Promina

Otvaram temi u Promini, planini koja se nalazi sjeverno od grada Drniša. Promina se ističe kao otok okružena s Petrovim i Kosovskim (Kninskim) poljem, te s druge strane krškom zaravni koja se proteže sve do kanjona rijeke Krke. Najviši vrh planine je Čavnovka (1149 m), a na 885 metara iznad mora nalazi se planinarski dom, odnosno kuća na Promini.

Iako na webu hps-a i hgss-a nema informacija o planinarskoj karti promine, prilično sam siguran da sam negdje vidio nešto poput HGSS planinarske karte s ucrtanim pl.stazama na Promini. Pitam to jer sam vidio da postoje planinarske staze koje idu na zapad o pl. kuće odnosno prema lokalitetima Točak (750 m) i Crljenica. Također da postoji staza koja je označena kao feratta?

Mislim da sam vidio tu kartu kod prijatelja (koji je ne može naći sada), a dobio ili kupio je istu kada je bilo planinsko trčanje, odnosno hrvatski planinski kup 2014. Mislim da je trka održanja početkom travnja. Da li znate gdje bi mogao naći taj zemljovid, odnosno kartu?

Comment

Working...
    X