Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dinara - vrh Dinara (Sinjal)

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Dinara - vrh Dinara (Sinjal)

Pozdrav,

Isprike ako ovakva tema vec postoji, ali nisam je uspio naci pa je moze admin slobodno spojiti

Uglavnom zanimalo me da li je mozda netko nedavno bio tamo i kakvo je stanje ceste Guge - Suvo polje - PD Brezovac? Znam da je preporuka da se moze do Suhog polja ici i ostaviti auto, ali da je s vremenom zbog koristenja postao malo losiji a do doma malo bolji Ali ako ima netko bilo kakvu informaciju, bilo bi super!

Nevjerojatno ali nisam ni ja našao neku jedinstvenu temu o Sinjalu Što se tiće ceste prošle godine je bila prohodna za viša (terenska) vozila. Kakva je ove godine i kakva je za osobna vozila to ti neznam reći... Ja znam da dole ima dosta vikendica i stanova i da ljudi normalno dolaze do njih tako da je za vjerovat da se cesta uređuje...
    You need to be strong to climb a hard mountain but you need more strength to turn back when you are so close to the summit.

Comment

I ja imam isto pitanje - može li cestom od Guga prema domu Brezovac proći manji bus i dokle. Valjda je neko u međuvremenu bio i probao...

Comment

Originally posted by bedemgrad View Post
        I ja imam isto pitanje - može li cestom od Guga prema domu Brezovac proći manji bus i dokle. Valjda je neko u međuvremenu bio i probao...
        Čujem dosta često da se može nazvati neki broj pa da čovjek vozi do Suhog polja ili do Brezovca, ima li ga tko i koliko košta taj prijevoz. ? Ako vozi do suhog polja di se onda ostavlja svoj auto ?

Comment

Zadnji put kad sam bio na Brezovcu bilo je i dosta automobila lokalnog stanovništva na toj lokaciji, a i cesta kojom smo se spuštali je bila vrlo dobra (negdje smo kratili tako da nemogu reć to za kompletnu cestu).... A što se tiće broja telefona ito nemam. Nisam ni znao da netko vozi planinare do Brezovca...
          You need to be strong to climb a hard mountain but you need more strength to turn back when you are so close to the summit.

Comment

Originally posted by Bkaradza View Post
            Zadnji put kad sam bio na Brezovcu bilo je i dosta automobila lokalnog stanovništva na toj lokaciji, a i cesta kojom smo se spuštali je bila vrlo dobra (negdje smo kratili tako da nemogu reć to za kompletnu cestu).... A što se tiće broja telefona ito nemam. Nisam ni znao da netko vozi planinare do Brezovca...
            čujem da je cesta do Suhog Polja/markovog groba loša, a imam novi auto.. ne bi se nikako vozila do Brezovca ... nema smisla..

Comment

Originally posted by Katy View Post
              Čujem dosta često da se može nazvati neki broj pa da čovjek vozi do Suhog polja ili do Brezovca, ima li ga tko i koliko košta taj prijevoz. ? Ako vozi do suhog polja di se onda ostavlja svoj auto ?
              Trebalo mi je malo duze da pronadjem, ako jos uvijek vrijedi:

Tomo kombi, Guge 098 922 8900

Pozdrav, Cobra

Comment

Jel znaš možda koliko uzima za prijevoz do Brezovca?

Comment

Zvala na taj broj javljalo mi da se broj vise ne koristi .

Comment

Probaj ovo:
                    Uspon na Dinaru najbolje je isplanirati kao dvodnevni izlet u ljetno doba godine, s noćenjem u nekoj od dinarskih planinarskih kuća. Posjetiteljima Dinare na raspolaganju su za noćenje planinarska kuća Brezovac (info: Perica Šimić, 091/89-13-506) te planinarska skloništa Glavaš i Martinova košara (info: Marko Gojević, 091/52-15-285). Sa spomenutim predstavnicima planinarskih društava Dinara iz Knina i Sinjal 1831 iz Kijeva zainteresirani mogu dogovoriti prijevoz do Glavaša i do Brezovca te tako izvesti lijepu turu od Brezovca preko vrha Dinare do Glavaša ili obratno (7-8 sati hoda).

Comment

Nadovezala bih se na prethodni post i rekla da je PD Zanatlija iz Osijeka ove godine za produženi prvosvibanjski vikend imalo takvu turu i još poneke popratne sadržaje... Bilo nam je vrlo lijepo, a ako vas zanimaju detalji, možete ih pročitati na linku:

http://www.hpd-zanatlija.hr/hr/9215/dinara/

Comment

Za vikend bila do pl. kuće Brezovac i obišla vrh Badanj. Cesta do Markovog groba je po meni dosta loša, može se proći,ima super dijelova ali ima i vrlo loših, ali ja ne bi više autom po njoj. Uslugu prijevoza vrši I. Bajan koji ima nekoliko kombija. 098 337 980.
                        Također bi i početnu markaciju ako se ide pješke trebalo malo bolje označiti. Cestovni pravac za Brezovac je cesta koja je najviše lijevo ako se gleda u smjeru Badnja, a pješački počinje desno od te ceste u smjeru Badnja. tamo je i tabla koja nije odmah najvidljivija i taj dio je po dobroj više stazi nego cesti, rijetkih markacija do spajanja s cestom po kojij idu auti, Od Brezovca do tog mjesta smo došli za 2:00 sata s pauzom. Koliko bi trebalo u obrnutom smjeru ne znam jer nismo išli ali je stalno uzbrdo pa treba možda malo dulje

Comment

Onda smo se zamalo mimoišli, mi smo na Brezovcu bili prošli četvrtak i petak.
                          Slažem se s dojmovima o cesti. Mi smo išli autom do Markova groba, auto je preživio (nije se čak previše ni bunio), ali dalje od tog mjesta nema šanse da bih išla autom. U četvrtak smo imali peh da nas je malo iza odvojka za Badanj uhvatilo nevrijeme s tučom, pa ostatak puta do Brezovca nije bio baš nešto ugodan.
                          U petak smo posjetili vrh Dinare, Sinjal - trebalo nam je tri sata u usponu i dva sata u silasku, staza je odlično markirana i vrlo ugodna za uspon.

Comment

Originally posted by tanja_b View Post
                            Onda smo se zamalo mimoišli, mi smo na Brezovcu bili prošli četvrtak i petak.
                            Slažem se s dojmovima o cesti. Mi smo išli autom do Markova groba, auto je preživio (nije se čak previše ni bunio), ali dalje od tog mjesta nema šanse da bih išla autom. U četvrtak smo imali peh da nas je malo iza odvojka za Badanj uhvatilo nevrijeme s tučom, pa ostatak puta do Brezovca nije bio baš nešto ugodan.
                            U petak smo posjetili vrh Dinare, Sinjal - trebalo nam je tri sata u usponu i dva sata u silasku, staza je odlično markirana i vrlo ugodna za uspon.

Ah steta. evo jedna kolegica se našla s facebook prijateljicom Iz Splita pa su se upoznale. javi ak budeš išla nekam, možda ćemo i mi tamo.

Comment

Working...
                            X