Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lišanjski Vrh - 1794m / drugi najviši vrh u Hrvatskoj

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Evo jedna mala novost iako ništa novo. Jučer sam razgovarao sa ekipom iz granične policije - postaja Trilj oko Jankovog Brda i kažu mi policajci da je taj vrh granični i da pripada i Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini i da se on nalazi u njihovom rajonu djelovanja. Što je dalje sa granicom neznaju jer drugi dio grebena do Lišanjskog vrha pripada u nadzor postaje Knin.

Svi znaju di je granica osim HPSa i naših vrlih državnih službenika koji crtaju granice a nisu nikad izašli na teren. Nadam se da će novo planinarsko sklonište promjeniti percepciju o Jankovom Brdu i da će napokon na vrhu dobit upisnu knjigu HPSa sa pečatom.
    You need to be strong to climb a hard mountain but you need more strength to turn back when you are so close to the summit.

Comment

Evo članak uVečernjem listu o granici na Dinari ovaj puta o graničnom prelazu koji se nalazi 2 kilometra unutar našeg teritorija... Isto i slično je napravljeno sa cjelom drugom granicom na Dinari i Kamešnici. Tko to radi i iz kojeg razloga nije mi jasno....

http://www.vecernji.hr/hrvatska/sinj...-u-bih-1012448
      You need to be strong to climb a hard mountain but you need more strength to turn back when you are so close to the summit.

Comment

HGSS-ova karta:

http://www.gss.hr/hgss/kartografija/dinara/

Lišanjski je vrh po njoj jasno u Hrvatskoj, a ucrtana je i staza s početka ove teme.

Comment

Originally posted by Bkaradza1 View Post
          Evo za sve vas željni starih Austro Ugarskih karata u boljoj rezoluciji:

Tromeđa - Crni potoci
          Lišanjski vrh
          Međina - Kamešnica
          Troglav - Vrdovo
          Dinara - Veliki Bat
          Evo karte ponovno uploadane. Očito kod seljenja ih nisam prebacio.... PA ako koga zanimaju sad su opet online..

Comment

Working...
          X