Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kanjon Čikole: Via Ferrata, Penjački smjerovi, Zip-line

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Kanjon Čikole: Via Ferrata, Penjački smjerovi, Zip-line

Poštovani članovi foruma,
    molim uputstvo kako doći iz pravca Drniša do ulaza u via ferratu iznad kanjona Čikole.

Evo da sam sebi odgovorim, našao sam u međuvremenu:

Početak ferrate je u blizini Miljevačkog zaseoka Bašići, između Ključa i Kaočina.
    Kod prvih kuća ima jedna gomila kamenja, tu se skrene lijevo prema kanjonu Čikole, na travnati put. Može se proći autom. Vozi se cca 700 m do provizornog parkinga, blizu ruba kanjona. Od tuda postoje oznake do ulaza.

Ferata je duga nešto manje od 2 km, i završava u blizini penjališta Osoje i zip-line-a. Od tuda povratak natrag u Bašiće po rubu kanjona.

Pristup od parkinga do ulaza u ferratu je cca 15 min. Ferrata se prođe za cca sat i 15-ak minuta. Povratak po rubu kanjona do Parkinga cca pola sata. Dakle sve skupa cca 2 sata.

Ferratu su postavili članovi HPK Sv. Mihovil iz Šibenika.

Osobno, nakon odgledavanja fotki i you-tube filmića, mislim da je atraktivnije proći ferratu suprotnim pravcem, uzvodno uz Čikolu. Čim prođem, znat ću izvijestiti

Comment

pa i nije je bas lako naci.. dakle ako ides iz Sibenika prema Drnisu, skrene se na Miljevce, preko Cikole, pa na vrhu platoa nakon serpentina, (prodje se parking Zipline-a) ides na T krizanju desno prema Drnisu jos 2 km ... do putokaza Basici, tu se skrene desno asfaltnim putem i tocno nakon 500 m, nakon kuca, ima slabi poljski put lijevo uz kuce..prodje se pored kuce koja ima malu kapelicu ispred.. na sljedecoj racvi drzati desno.. ako se dodje autom do samog kraja puta, treba pjeske ici najprije natrag prema zapadu u blagi usjek koji se spusta prema kanjonu Cikole, tu negdje se mogu naci prve markacije.. ili od auta pravo na jug, okomito na kanjon, ima par kamenih oznaka,.. pa ce se u spustu naici na ovu markiranu stazu koja dolazi sa zapada i spusta se do pocetka ferate.. u povratku nema markacije.. vec odoka prema istoku..

Comment

Originally posted by kailash View Post
        Evo da sam sebi odgovorim, našao sam u međuvremenu:

Početak ferrate je u blizini Miljevačkog zaseoka Bašići, između Ključa i Kaočina.
        Kod prvih kuća ima jedna gomila kamenja, tu se skrene lijevo prema kanjonu Čikole, na travnati put. Može se proći autom. Vozi se cca 700 m do provizornog parkinga, blizu ruba kanjona. Od tuda postoje oznake do ulaza.

Ferata je duga nešto manje od 2 km, i završava u blizini penjališta Osoje i zip-line-a. Od tuda povratak natrag u Bašiće po rubu kanjona.

Pristup od parkinga do ulaza u ferratu je cca 15 min. Ferrata se prođe za cca sat i 15-ak minuta. Povratak po rubu kanjona do Parkinga cca pola sata. Dakle sve skupa cca 2 sata.

Ferratu su postavili članovi HPK Sv. Mihovil iz Šibenika.

Osobno, nakon odgledavanja fotki i you-tube filmića, mislim da je atraktivnije proći ferratu suprotnim pravcem, uzvodno uz Čikolu. Čim prođem, znat ću izvijestiti
        Tako smo ja i frend odradili... Suprotan smjer a da nismo ni znali, srećom nije bilo nikog iako, i da smo se sreli negdje nebi bio problem propustiti tog nekog. Nije da je nešto teška ferata ali da je fora, fora je. Imam i neki filmić kompletne ture pa ako kog zanima nek baci oko (ima i ubrzana verzija). https://www.youtube.com/watch?v=zr-jB-6d6TY&t=20s
        Uglavnom, fora je za odradit đir.

Comment

Originally posted by hrvoje.s View Post

Tako smo ja i frend odradili... Suprotan smjer a da nismo ni znali, srećom nije bilo nikog iako, i da smo se sreli negdje nebi bio problem propustiti tog nekog. Nije da je nešto teška ferata ali da je fora, fora je. Imam i neki filmić kompletne ture pa ako kog zanima nek baci oko (ima i ubrzana verzija). https://www.youtube.com/watch?v=zr-jB-6d6TY&t=20s
          Uglavnom, fora je za odradit đir.
          Pogledao sam tvoj filmić i super je! Hvala!

Comment

Originally posted by kailash View Post

Pogledao sam tvoj filmić i super je! Hvala!
            Hvala, znam da je malo dug ali eto... Nego, jeste odradili đir po kanjonu?

Comment

Working...
            X