Announcement

Collapse
No announcement yet.

Paternkofel/Monte Paterno

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Paternkofel/Monte Paterno

Pozdrav, prošlog produženog vikenda frend i ja smo ošli malo u Dolomite popest se na Punta Peniu i Monte Paterno. Uspon na Punta Peniu tj video uspona sam postao u pripadajućoj temi tako da ću u ovoj malo opisati ovaj uspon. U biti stavit ću samo video uz mali opis.
    Čim smo se spustili sa Marmolade krenuli smo prema domu Auronzo gdje smo nakon večere odmah išli spavat jer smo bili jako umorni. Sljedeće jutro, nakon kave smo odmah krenuli prema Monte Paternu. Staza tj. makadam vodi iza doma Auronzo prema domu Lavaredu gdje nam je bilo križanje prema Paternu. Prvi dio staze prolazimo kroz 2 tunela/bunkera koji nas vode kroz planinu na drugu stranu gdje nakon laganog uspona po siparu dolazimo do ferate De Luca / Innerkofler kojom se penjemo do vrha. Ferata je relativno kratka i okomita ali nije teška i super je osigurana. Na povratku s vrha idemo prema mjestu gdje smo se ukopčali na feratu ali skrećemo prema domu Locatelli gdje opet prolazimo kroz bunkere i ostalih ostavština 1. svjetskog rata. Staza prema Locatelliju je također super osigurana sajlom i klinovima i također nije zahtjevna. U domu Locatelli pijemo piće i gledamo prema vrhu s kojeg smo se spustili i Tre Cime koje dominiraju krajolikom. Vraćamo se prema Auronzu i put putujemo doma, zadovoljni i umorni.

Link na animirani track https://www.relive.cc/view/g12487315842

Reci mi molim te koji Garmin koristiš kad može ovako snimit animaciju videa uspona. Gledam uzet neki novi (imam stari više od 10 godina i vrime je za zaminit ga)
    You need to be strong to climb a hard mountain but you need more strength to turn back when you are so close to the summit.

Comment

Originally posted by Bkaradza View Post
      Reci mi molim te koji Garmin koristiš kad može ovako snimit animaciju videa uspona. Gledam uzet neki novi (imam stari više od 10 godina i vrime je za zaminit ga)
      Poz, nije do garmina već do web aplikacije https://www.relive.cc/ koju povežeš sa aplikacijom koju koristiš za praćenje svojih aktivnosti.

Comment

Working...
      X